28 березня – 78 річниця визволення Миколаєва від німецько-фашистських загарбників.

У березні 1944 року, коли війська 3-го Українського фронту вели бої на підступах до Миколаєва, за наказом командування фронту в тилу окупантів висадився загін морської піхоти на чолі зі старшим лейтенантом Костянтином Федоровичем Ольшанським. Десант мав завдання: завдати удару по гітлерівській обороні з тилу, відтягнути на себе частину ворожих сил і тим самим допомогти нашим військам прискорити звільнення міста.

 

Всього за період окупації в Миколаєві та області від рук німецько-фашистських загарбників загинули: 74662 мирних громадян, 30699 військовополонених і 25000 було вивезено на каторжні роботи до Німеччини.

 

Але місто вистояло і місто продовжувало жити, свято оберігаючи пам’ять про своїх героїв для майбутніх поколінь.

 

Сьогодні історія повторюється. Йде війна. І ми твердо переконані, що перемога буде за нами. Ми пишаємося нашими героями-захисниками, які відважно захищають наше місто.

 

З метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройній агресії Російської Федерації проти України Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ присвоїв почесну відзнаку "Місто-герой України" містам України і серед них місто Миколаїв (Миколаївська область)
https://www.president.gov.ua/documents/1642022-41797

 

Після перемоги ми відбудуємо наше місто, яке стане ще красивішим, але завжди будемо пам’ятати героїв, які полягли, захищаючи нашу землю від лютого ворога.

 

P.S. Надішліть у Вайбергрупу довоєнні краєвиди свого рідного міста, яке живе і працює. За бажанням створіть відеоколаж місцевості, де проживають студенти Вашої групи та надішліть на електронну адресу Студради.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.