Back to Top

ВСП "MФKTI УДУНТ"

Приймальна комісія:
+38(097) 280-04-17
+38(063) 654-77-20

Відокремлений структурний підрозділ
«Миколаївський фаховий коледж транспортної інфраструктури Українського державного університету науки і технологій»

Міжнародний день жестових мов.

#Бібліотека_МФКТІ

#Міжнародний_день_жестових_мов

Щорічно 23 вересня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день жестових мов.

Збереження жестових мов як однієї з передумов реалізації прав людей із вадами слуху є однією з головних цілей Всесвітньої федерації глухих, а відповідна резолюція Генасамблеї ООН 2017 року підтверджує, що ранній доступ до мови жестів і послуг мовою жестів, включаючи якісну освіту, має життєво важливе значення. Крім того, цей документ визнає важливість збереження жестових мов як елемента мовного та культурного розмаїття.

Створення доступного мовного середовища для осіб з порушеннями слуху в усіх сферах суспільного життя - серед головних пріоритетів нашої держави. Громадяни України із порушеннями слуху повинні мати можливість отримувати будь-яку інформацію та послуги українською жестовою мовою.

Статус української жестової мови та мовних прав жестомовних осіб визначений, зокрема, у Законі України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Розвиток української жестової мови, як основного або одного з основних засобів спілкування жестомовних осіб, є одним із ключових завдань цього закону.

Олександр Сизоненко - легенда степової Баштанщини.

#Бібліотека_МФКТІ

#Олександр_Сизоненко_100

20 вересня виповнюється 100 років від дня народження Олександра Олександровича Сизоненка, нашого славетного земляка, українського письменника, прозаїка, публіциста, есеїста, кіносценариста.

День славетного Миколаєва. Соборна площа.

#Бібліотека_МФКТІ

#День_міста_Миколаєва

Дев'ятого вересня жителі славетного Миколаєва святкуватимуть День міста — йому виповнюється 234 роки. Пропоную здійснити віртуальну подорож на уявній машині часу та прогулятися Соборною площею міста!

Всесвітній день читання книг. Флешмоб "Фото з улюбленою книгою"

#Бібліотека_МФКТІ

#Всесвітній_День_читання_книг

Книга – джерело знань, цей вислів запам’ятався нам ще з дитинства. Важливість книг неоціненна, адже вони мотивують нас розвивати власну уяву!  Саме тому читати твір завжди цікавіше, ніж дивитися його екранізацію. Більше того,  жодна екранізація не відобразить всю глибину авторського задуму, втіленого в книзі.

Тож, чи варто чекати Всесвітнього дня читання книг, коли можна використати вільну хвилинку щодня, аби  зручненько влашуватися у кріслі, взяти книгу улюбленого автора  та прочитати кілька сторінок, чи…. від корінця до корінця! В залежності від настрою і наявності вільного часу.

А на згадку зилишиться лише «Фото з улюбленою книгою»…

День Незалежності України

#Бібліотека_МФКТІ

#День_Незалежності_України

24 серпня Україна відзначає 32-річницю проголошення Незалежності. Це важливе свято для держави, адже сьогодні, як і багато поколінь тому, українці виборюють свою незалежність зі зброєю в руках…

Нехай свято Незалежності духмяним серпневим запахом українського хліба принесе у наш дім щастя і добро, порозуміння та згуртованість, мир та любов!

Не має значення, де ми народилися, не має значення скільки нам років і якою мовою ми говоримо. Лише одне має вирішальне значення: наша спільна Батьківщина і наше спільне майбутнє. І тільки разом ми можемо його змінити на краще. Зі святом! Слава Україні!

Сторінка 1 із 6